Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » Podpalovače do kamen

Podpalovače do kamen

Podpalovač do kamen je pracovní název, podle kterého roboti nachází tento skvělý produkt.

Název, který jsem tomuto výrobku dal zní:

Ježaté podpalovací patróny  vhodné do kamen a do kanónů.

Primárně jsou určené dámám, které si s ohněm někdy nesnadno poradí a mužům, kterým se nechce dělat svým dámám tenké třísky.

No a pak jsou tyto podpalovače pro ty, kteří mají rádi recyklaci až do úplného zániku věcí. Neboť jsou patróny vyrobené z dřevěných speciálně hoblovaných hoblin a máčené v lázni z roztavených kostelních svic, které byly vyřazeny ze svícení na oltáři pro svůj zmenšující se vzrůst a uloženy do skříně, kde měly setrvat dlouhé roky do likvidace v popelnici. Velkým bonusem je ruční práce výroby.

Ještě si neodpustím svůj příběh s podpalovači.

První podpalovače přinesla má žena z obchodu a byla to pro nás velká novinka. Otáčel jsem jeden v ruce a hlavou mi šrotovala myšlenka na zkopírování nápadu. Tu zimu jsem měl učně, který jednou dosti netradičním způsobem ohobloval prkno a ze stroje létaly hobliny také netradiční, ale dokonale vyhovující podpalovačům. Kolečka soukolí do sebe začala zapadat a nápad dostával první konkrétní surovinu. Druhou surovinou je vosk nebo parafin. Zkusil jsem poptávat u kamarádů zbytky svíček a z těch jsem domů vyrobil první Ježaté partóny. Sice nebyly tak uhlazené, jako z obchodu -  vlastně jsem to považoval za výhodu, protože lépe vyhovují mému vkusu a také se líp zapalují.

Se skvělými výrobky to bývá tak, že výroba postupně roste. Stejně tak to je i v tomto případě. Nejdřív jsem je dával, jako vánoční dárky a po vánocích ti obdarovaní chtěli další. Musel jsem proto začít s velkovýrobou v malém. To si žádalo více surovin. S hoblinami problém nebyl. Těch si mohu nahoblovat v truhlárně plnou nůši. Kde však vzít zbytky svic, když nemám přátel, jako na faceboku? Řešení mi nabídl kostel se svojí nevyčerpatelnou zásobou. A když svíce dojdou v Jiřetíně, je spousta dalších kostelů, které mají plné skříně vysvícených svíček. Proto žádný strach, že dojdou zdroje. 

Dalším velkým bonusem podpalovacích patrón je, že v době korunavirovém je vyrábí člověk, který provozuje ubytování a nemůže.

Letos v únoru 2023 šel jeden můj kamarád na operaci s kolenem.  Aby přežil dobu šesti týdnů doma, navrhl jsem mu, jestli nechce motat smotky. Tak jich mám zásobičku na roky.

Řadit podle 
Výrobce 

Podpalovač je vyroben ze smrkových, borových nebo
Podpalovače do kamen z dřevité vlny

naše cena 5 Kč