Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » Na koukání

Na koukání

Právě jste otevřeli kategorii, v níž se nenakupuje, ale kouká.

Proč se jen kouká a nenakupuje? To se také ptám sám sebe, když píši tento popis a hledám pravdivý důvod proč.

Možná je to proto, že díla zde zobrazená byla nebo budou dražena v prestižní aukční síni v Litoměřicích a suma patří Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích. Dražitel by se mohl právem cítit podveden, kdyby vedle originálu vznikaly jeho kopie.

Další důvod je , že si těmito díly v sobě řeším něco, co mne přesahuje. Srozumitelně řečeno - dostanu nápad, polibek od múzy a to mi straší v hlavě tak dlouho, dokud to nevyprchá. Kolikrát se mi stalo, že jsem byl fascinován určitým tématem, ale tak dlouho jsem otálel se zhmotněním myšlenky, až přestala být aktuální a zůstalo jen u zbožného přání vytvořit dílko v kterém se vyjádřím. A rostla ve mě nespokojenost. Byla to právě nespokojenost s mojí nerozhodností, která byla motorem pro rozhodnutí se tvořit.  Tak tvořím. Ne moc často, protože tolik nápadů zase nemám a navíc potřebuji spoustu času na myšlemkový proces, jenž předchází samotné tvorbě.

Abych se neztratil v textu a vrátil se k myšlence - proč je to na koukání - ztvárněním obvykle  zaženu "hlad".  Na to si zákazníků příliš vážím, než abych Vám vyřezal prázdné dílo.

Mají má díla na koukání nějakou hodnotu? Pro mne ano.

Řadit podle 
Výrobce 

Může být zajímavé, že desku jsem měl na půdě asi
Už dost

 Kos. Je pták. Mám jej spojeného s jarem, s
Jaroslav 2018

 Oltář. Mám psát dál? Byl jsem požádán o diskusi na

 

Pěkný kříž 30 cm vysoký. Dřevo je ze starého trámu
Kříž

naše cena 400 Kč